Uroda i pielęgnacja

Zabiegi pielęgnacyjne, które warto wykonać przed wyjazdem wakacyjnym

29 maja 2024
Minut czytania: 2

Przed wyjazdem na wakacje, poza pakowaniem niezbędnych rzeczy, warto również zatroszczyć się o odpowiednią pielęgnację ciała. Zabiegi kosmetyczne nie tylko poprawią nasze samopoczucie, ale także pozwolą cieszyć się wakacyjnym relaksem w pełni. Oto lista kilku skutecznych działań, które można wykonać, aby przygotować się na nadchodzący urlop.

Zabiegi pielęgnacyjne, które warto wykonać przed wyjazdem wakacyjnym

Manicure upiększy Twoje dłonie

Manicure to kompleksowa pielęgnacja paznokci, obejmująca ich dokładne oczyszczenie, precyzyjne przycięcie, nadanie odpowiedniego kształtu oraz pielęgnację skórek. Zabieg zaczyna się od przygotowania paznokci poprzez usunięcie wszelkich pozostałości lakieru oraz delikatne odtłuszczenie powierzchni. Następnie specjalista dopasowuje kształt paznokci i usuwa ewentualny nadmiar skórek. Kolejnym krokiem jest polerowanie paznokci, aby nadać im gładkość i połysk. Na zakończenie aplikuje się odżywczą bazę oraz wybrany kolor lakieru.

Wyróżnia się kilka rodzajów manicure, w tym np. klasyczny, tytanowy, hybrydowy oraz japoński. Idealne miejsce na tego typu zabieg to Kleopatra – salon kosmetyczny Poznań.

Zadbaj o cerę – wodorowe oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie wodorowe twarzy stanowi jedną z najskuteczniejszych metod eliminacji niedoskonałości skóry. Zabieg ten łączy w sobie skuteczne procedury anty-aging z odżywieniem, dotlenieniem, rewitalizacją oraz oczyszczeniem skóry.

Podczas zabiegu oczyszczania wodorowego twarzy, cząsteczki wodoru wprowadzane są pod skórę za pomocą strumienia wody pod podwyższonym ciśnieniem. Ten proces prowadzi do udrożnienia kanałów skórnych (zjawisko elektroporacji).

Manualne oczyszczanie twarzy bywa zabiegiem dość bolesnym i często prowadzi do niechcianej opuchlizny w obrębie całej twarzy. Oczyszczanie wodorowe jest natomiast praktycznie bezbolesne i nie pozostawia po sobie śladów.

Pedicure, czyli stopy w doskonałej kondycji

Zabiegi pedicure obejmują mechaniczne usuwanie zrogowaciałego naskórka z podeszwy stopy. Następnie stopy poddawane są peelingowi oraz nawilżeniu przy użyciu preparatów zmiękczających. Zabieg kończy się malowaniem paznokci w wybranym stylu (np. klasyczny, francuski czy z ozdobami). Dodatkowo można zdecydować się na nałożenie żelu na paznokcie stóp, co ułatwia modelowanie ich kształtu.

Depilacja całego ciała

Podczas wakacji nie chcemy, aby nasze ciało było nadmiernie owłosione. Chociaż można sięgnąć po maszynkę lub depilator, warto pamiętać, że mogą one podrażniać skórę, wywołując krostki lub zaczerwienienia. W związku z tym zalecamy skorzystanie z usług profesjonalnego gabinetu kosmetycznego.

BM

Powiązane wpisy

...