Uroda i pielęgnacja

Zabiegi modelujące ciało

28 lutego 2024
Minut czytania: 2

Dbanie o wygląd zewnętrzny jest nie tylko kwestią estetyki - w przypadku wielu osób ma to wpływ również na dobre samopoczucie i poczucie pewności siebie. Z tego powodu zabiegi modelujące ciało stają się coraz bardziej popularne. Nowoczesne technologie i urządzenia wykorzystywane w medycynie estetycznej oferują wiele możliwości osobom, które marzą o smukłej figurze lub redukcji cellulitu. Jakie zabiegi pozwolą uzyskać piękną sylwetkę i gładką skórę?

Zabiegi modelujące ciało

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi modelujące ciało cieszą się rosnącą popularnością, dzięki ich skuteczności w poprawie wyglądu i konturu ciała. Podczas zabiegów wykorzystywane są innowacyjne urządzenia, które zapewniają skuteczne efekty i bezpieczeństwo dla zdrowia pacjenta. Jedne z najbardziej efektywnych metod to:

  • Endermologia LPG

Endermologia LPG to nieinwazyjny zabieg wykorzystujący masaż mechaniczny oraz podciśnienie. To stymuluje krążenie krwi i limfy w skórze oraz tkance podskórnej i pobudza organizm do regeneracji. Technika pozwala zredukować cellulit, ujędrnia skórę oraz wspomaga odchudzanie poprzez stymulację komórek do metabolizmu tkanki tłuszczowej. Osoby borykające się z grudkowatym cellulitem mogą zauważyć znaczną poprawę tekstury skóry po wykonaniu serii zabiegów endermologii LPG. Efekty to nie tylko zmniejszenie cellulitu, ale również zwiększenie elastyczności i gładkości skóry.

  • Karboksyterapia

Podczas karboksyterapii wstrzykuje się tuż pod skórę medyczny dwutlenek węgla. To prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i poprawy mikrokrążenia w wybranych partiach ciała. Metoda jest stosowana m.in. w celu redukcji cellulitu oraz zmniejszenia widoczności rozstępów i blizn. Rezultatem karboksyterapii jest również zmniejszenie tkanki tłuszczowej, np. na udach lub brzuchu. Zabieg widocznie odmładza skórę, zwiększa jej elastyczność oraz jędrność.

Osoby zmagające się z rozstępami, np. po ciąży, mogą zauważyć ich wyraźne spłycenie i rozjaśnienie po karboksyterapii. Zabiegi można stosować również w obrębie twarzy w celu redukcji cieni i worków pod oczami.

  • Kriolipoliza

Kriolipoliza to innowacyjna metoda wykorzystująca niskie temperatury do niszczenia komórek tłuszczowych z okolic brzucha, pośladków, ud i tzw. bryczesów. Jest to bezpieczna i nieinwazyjna alternatywa dla liposukcji. Kriolipoliza umożliwia modelowanie ciała bez konieczności stosowania skalpela, w dodatku w trwały sposób.

  • Mezoterapia mikroigłowa

Podczas mezoterapii mikroigłowej skóra nakłuwana jest drobnymi igłami, przez które do organizmu dostarczane są odżywcze substancje i składniki aktywne (np. witaminy, minerały, kwas hialuronowy). Metoda stymuluje skórę do aktywacji procesów regeneracyjnych, poprawia ukrwienie oraz zapewnia komórkom substancje odżywcze. Mezoterapia mikroigłowa skutecznie poprawia kondycję skóry, zmniejsza ilość cellulitu, jest polecana także w walce z wiotczeniem skóry.

Dla kogo przeznaczone zabiegi modelujące ciało?

Zabiegi modelujące ciało są dedykowane zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy pragną poprawić wygląd swojej sylwetki, ale nie mogą osiągnąć zadowalających efektów za pomocą ćwiczeń i diety. To także dobry sposób na przywrócenie sprężystości skóry w przypadku osób po znacznej utracie wagi lub borykających się ze zwiotczeniem skóry po ciąży. Nie wiesz, który zabieg będzie dla Ciebie najlepszy? Skontaktuj się ze studiem modelowania sylwetki Body Evolution w Jaworznie - specjaliści medycyny estetycznej pomogą dopasować najlepsze metody i zadbają o Twój komfort podczas przeprowadzania zabiegów.

Podsumowanie

Zabiegi modelujące ciało to nowoczesny i szybki sposób na to, by zyskać smuklejszą sylwetkę bez wyrzeczeń i intensywnych ćwiczeń. Metody takie jak kriolipoliza, endermologia LPG i karboksyterapia są bezpieczne i nieinwazyjne. Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają m.in. na redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, rozjaśnienie rozstępów oraz utratę nadmiarowych centymetrów w obwodzie brzucha czy bioder. Przed podjęciem decyzji o zabiegu warto skonsultować się ze specjalistą medycyny estetycznej, który pomoże wybrać odpowiednią metodę modelowania ciała.

BM
...