Zdrowie i Wellness Lifestyle

Z czego wynika ginekomastia? Kiedy warto zdecydować się na zabieg ginekomastii?

12 kwietnia 2024
Minut czytania: 3

Zabieg ginekomastii to odpowiedź medycyny na potrzeby mężczyzn, borykających się z nadmiernym przerostem gruczołu piersiowego. Jak się okazuje, tego rodzaju problemy spotykają coraz więcej osób, niezależnie od wieku. Co leży u ich podłoża i kiedy warto zdecydować się na ingerencję chirurgiczną?

W jakiej klinice medycyny estetycznej w Gdyni warto wykonać zabieg ginekomastii?

Czy zabieg ginekomastii to jedyna metoda leczenia?

O ginekomastii mówi się w momencie, gdy u mężczyzny pojawia się nadmierny przerost tkanek gruczołu piersiowego. Taki problem dotyczy osób w różnym wieku, choć nadal jest on często mylony z lipomastią. Wiele klinik medycyny estetycznej wykonuje zabiegi ginekomastii - jedną z nich jest Derm Estetyka. Na ich stronie: https://derm-estetyka.pl/zabieg-ginekomastii-jak-przebiega-i-ile-kosztuje.html/ można przeczytać kluczowe dane na temat ginekomastii - w tym sposoby leczenia tej przypadłości.

Jak się bowiem okazuje, u pacjentów, u których zdiagnozowana została ginekomastia, sprowadza się do usunięcia gruczołu piersiowego. To jedyny skuteczny sposób na pozbycie się wstydliwego problemu. Zupełnie inaczej leczona jest natomiast lipomastia, czyli nagromadzenie tkanki tłuszczowej w tym obszarze ciała. W tym przypadku bowiem zalecana jest zmiana diety, zrzucenie zbędnych kilogramów i wprowadzenie odpowiedniego zestawu ćwiczeń.

Co powoduje ginekomastię?

Zanim zabieg ginekomastii dojdzie do skutku, warto przeanalizować przyczyny pojawienia się problemu. Wśród tych najczęściej występujących, wymienia się na ogół:

  • nadczynność tarczycy,
  • nieprawidłowo działającą gospodarkę hormonalną,
  • działanie niektórych leków, np. na bezpłodność, wrzody żołądka czy niewydolność serca.

Ginekomastia może być związana również z chorobami o różnym podłożu. Dlatego też niezwykle ważne jest odbycie specjalistycznej konsultacji, w trakcie której pacjent zostanie zakwalifikowany do operacji ginekomastii, ale także zbadany pod kątem innych problemów, niebezpiecznych dla zdrowia i życia.

Kiedy zdecydować się na operację ginekomastii?

Jeśli chodzi o problem, jakim jest ginekomastia operacja stanowi skuteczny sposób na jego wyeliminowanie. Na zabieg ginekomastii, a wcześniej na specjalistyczną konsultację, powinni zdecydować się więc mężczyźni, którzy zauważyli u siebie:

  • zmianę symetrii klatki piersiowej i powiększenie jednego lub obu sutków,
  • twarde piersi, którym towarzyszą dolegliwości bólowe,
  • niewielkie obrzęki i zaczerwienienia w obszarze piersi,
  • niewielkich rozmiarów guzki, pojawiające się okolicy sutków.

W tym momencie warto podkreślić, że ginekomastia nie zwiększa ryzyka zachorowania na nowotwór piersi, choć niektóre jej objawy mogą sugerować znacznie poważniejszy problem. To właśnie dlatego diagnoza i zabieg ginekomastii nie powinny być odwlekane w czasie.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg ginekomastii?

Jak wygląda kwalifikacja do operacji ginekomastii?

Zabieg ginekomastii wymaga kwalifikacji, która dokonywana jest w trakcie konsultacji lekarskich. Diagnostyka problemu obejmuje nie tylko wywiad i badania fizykalne, ale również badania hormonalne i USG piersi, pozwalające wykluczyć tzw. pseudoginekomastię, czyli nagromadzenie zbędnej tkanki tłuszczowej w tym obszarze ciała.

Zmaganie się z ginekomastią, wstydliwym problemem u mężczyzn, może być refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzieje się tak jedynie w momencie, gdy leczenie farmakologiczne, zlecone przez endokrynologa, nie przynosi efektów. Długi czas oczekiwania w kolejce sprawia jednak, że wiele osób decyduje się na zabieg ginekomastii w prywatnych klinikach, tym bardziej że może być on wówczas połączony z korektą otoczki i odessaniem tłuszczu.

Gdzie najlepiej wykonać zabieg ginekomastii w Gdyni?

Wybierając klinikę medycyny estetycznej w Gdyni, warto zwrócić uwagę na ofertę danej placówki. Jednym z miejsc oferujących zabieg ginekomastii jest Derm Estetyka, zlokalizowana przy ulicy Stefana Batorego 7/35. Jeśli interesuje Cię taka procedura, skontaktuj się z kliniką pod numerem: 500 430 484, aby umówić konsultację lub uzyskać dodatkowe informacje dotyczące leczenia powiększonych gruczołów piersiowych.

Czy warto przeprowadzić zabieg ginekomastii?

Operacja ginekomastii, jak każda inna ingerencja chirurgiczna, wiąże się ze sporymi obawami. Warto jednak podkreślić, że to jedyny skuteczny sposób na pozbycie się wstydliwego problemu. Przerośnięte gruczoły piersiowe u mężczyzn leżą często u podłoża wielu kompleksów, utrudniających wchodzenie w relacje społeczne. Wśród najcięższych powikłań wymienia się również depresję, wymagającą długotrwałego leczenia. To właśnie dlatego na zabieg ginekomastii warto zdecydować się jak najszybciej, poprawiając tym samym nie tylko swój wygląd zewnętrzny, ale również i samopoczucie.

BM
...